Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

„Korale, górale i high-tech” – warsztaty dla Start-upów

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

SPCleantech zorganizował 18.05.2017 w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji „Korale, górale i high-tech” warsztaty dla początkujących start-upowców we wczesnej fazie pomysłu i wypracowywania modelu biznesowego „Czy chcesz być Start-upem?”. Masz innowacyjny pomysł, ale nie wiesz jak go zrealizować? Na warsztatach można było dowiedzieć się jak osiągnąć sukces i uniknąć podstawowych błędów w procesie wprowadzania innowacyjnego produktu czy usługi na rynek. 

Warsztaty mały miejsce w siedzibie SPCleantech, NordicHouse, ul. św. Anny 5 w Krakowie.  

Warsztaty przeznaczone były dla początkujących start-upowców we wczesnej fazie pomysłu i wypracowywania modelu biznesowego. Celem warsztatów organizowanych przez SPCleantech jest wzmocnienie pozycji młodych innowatorów poprzez przekazanie im cennych narzędzi oraz informacji, potrzebnych do wdrożenia innowacyjnych pomysłów oraz podnoszenie świadomości lokalnej społeczności w zakresie przedsiębiorczości i promowania przedsiębiorczego sposobu myślenia.

Na warsztatach poruszono tematy:

  • co to jest start-up
  • jak znaleźć pierwszych klientów
  • jak stworzyć model biznesowy
  • co tworzy wartość dla klienta
  • co to jest MVP
  • jak zaprezentować swój start-up inwestorom
  • jak zdobyć finansowanie
  • jak osiągnąć sukces 

Małopolski FestiwaI Innowacji to jedyne tego typu wydarzenie w regionie, podczas którego jesteśmy tak blisko wszelkiego rodzaju innowacji. Odwiedzamy nowoczesne laboratoria, obserwujemy pokazy multimedialnych technologii, spotykamy się z kreatorami innowacyjnych rozwiązań, uczestniczymy w kreatywnych warsztatach. Pokazujemy jak wdrażane są najnowocześniejsze technologie, ale również jak zmienia się otoczenie w świecie innowacji – jak odnaleźć się na rynku pracy, kierować zespołem, realizować badania i komercjalizować pomysły. Podczas szkoleń i spotkań informacyjnych zdobywamy praktyczne i ważne informacje dotyczące m.in. finansów, ochrony własności przemysłowej czy też komercjalizacji wynalazków. Wszystko po to by zaszczepiać dobre praktyki wśród młodych ludzi, budzić zainteresowanie utalentowanych osób poszukujących swojej zawodowej drogi, promować pomysły wśród potencjalnych inwestorów, a przede wszystkim pokazać, że „innowacja się opłaca”, a kreować ją może każdy z nas. Tegoroczny Festiwal trwa od 15 do 21 maja.

Małopolski Festiwal Innowacji to swego rodzaju „hasło – parasol” pod, którym odbywają się liczne wydarzenia. W tym roku ich liczba przekroczyła już 90 i cały czas rośnie. 40 – to natomiast liczba tegorocznych partnerów, ale to zapewne też nie jest ostateczny wynik. Mamy jednak świadomość, że to nie liczby są najważniejsze. O jakości tego wydarzenia świadczy potencjał kreatywny i merytoryczny przygotowanych wydarzeń oraz zaangażowanych osób. Do tego wraz z Partnerami przykładamy szczególną uwagę.