Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Konferencja „Samorząd a startupy”

 |  Kategoria: Wydarzenia

05.02.2016 SPCleantech uczestniczył w konferencji „Samorząd a startupy – role, oczekiwania, możliwości” organizowanej w ramach Europejskiego Tygodnia Startupów. CEO, Janusz Kahl prezentował SPCleantech oraz wziął udział w panelu i duskusji.

Inicjatywa Komisji Europejskiej “Startup Europe Week” powstała z myślą o poinformowaniu startupów i lokalnych przedsiębiorców o możliwościach rozwoju w regionie. W ramach tej inicjatywy, zorganizowano konferencję, w której wzięli udział przedstawiciele władzy samorządowej oraz jednostek wspierających ekosystem startupowy i oferujących programy rozwojowe dla startupów.

Tematem prezentacji i dyskusji była współpraca sektora publicznego z sektorem prywatnym w aspekcie rozwoju startupów, obustronnych korzyści, sprawdzonych praktyk i realizowanych obecnie inicjatyw. Uczestnikami konferencji byli zarówno przedsiębiorcy, jak i liderzy środowiska.

Wystąpiły również startupy, które podzieliły się cennymi doświadczeniami i przedstawiły czynniki sukcesu w rozwoju międzynarodowych projektów.

DLA KOGO?

– przedstawicieli społeczności startupowej
– przedsiębiorców, zainteresowanych wsparciem w rozwoju
– przedstawicieli władz samorządowych
– przedstawicieli środowiska akademicko-naukowego
– przedstawicieli instytucji wspierających innowacyjną przedsiębiorczość

Program konferencji:

17:30 – Rejestracja uczestników
17:45 – Powitanie uczestników i prezentacja inicjatywy Europejskiego Tygodnia Startupów

BLOK I

18.00 – Prezentacje przedstawicieli Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego oraz funduszy inwestycyjnych i klastrów:

Urząd Miasta – Filip Jarmakowski
Urząd Marszałkowski – Elżbieta Sztorc, Bartłomiej Gąciarz
Krakowski Park Technologiczny – Małgorzata Popławska
Klaster Life Science – Kazimierz Murzyn
KIC InnoEnergy – Christo Balinow
Hub:raum – Łukasz Cieśla
InnoVenture – Marcin Bielówka
South Poland Cleantech Cluster – Janusz Kahl
Innovation Nest – Krzysztof Kobyłecki

18:45 – I Panel dyskusyjny – moderuje Michał Adamczyk z udziałem prelegentów „Efektywne formy i skuteczne praktyki wspierania przedsiębiorczości”

BLOK II

20:00 – II Panel dyskusyjny – moderuje Krzysztof Nowak z udziałem startupów: Kontakt.io – Marcin Kasz, XTRF – Dominik Radziszowski, Craftinity – Konrad Pabiańczyk “Success stories – Lessons learned”
20:30 – Open-mic (minuta wypowiedzi dla każdego chętnego)
21:00 – Afterparty i networking w TOTU na ul. Floriańskiej 18