SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Konferencja InterNanoPoland 2017

 |  Kategoria: Wydarzenia

W dniach 22-23.06.2017, SPCleantech uczestniczył w międzynarodowej konferencji “InterNanoPoland 2017” zorganizowanej przez Fundację Nanonet wraz z Miastem Katowice, Śląskim Klastrem Nano oraz Górnośląską Agencją Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2017.

Prezes SPCleantech, Janusz Kahl uczestniczył w jury konkursu pitchingowego dla Start-upów działających w szeroko rozumianych nanotechnologiach i nanomateriałach.

Druga edycja konferencji naukowo-biznesowej InterNanoPoland jest międzynarodowym forum dla naukowców, przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu oraz studentów pracujących w obszarach związanych z nanomateriałami oraz nanotechnologią.

INP2017 przedstawiło najnowsze naukowe i przemysłowe osiągnięcia w dziedzinie nanotechnologii i zaawansowanych materiałów oraz umożliwiło dialog pomiędzy podmiotami ze świata nauki oraz biznesu.

Druga edycja konferencji skupiła się na tematyce zastosowania nauki w przemyśle, funkcjonalizacji materiałów i ich użyteczności w medycynie, nowości w dziedzinach prawno-etycznych, najnowszej aparatury badawczej oraz możliwości rozwoju projektów badawczo-rozwojowych. Podczas konferencji przeprowadzono sesje naukowo-biznesowe, a także sesje poświęcone finansowaniu projektów oraz badań naukowych.