Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Konferencja #ETtalks, Warszawa

 |  Kategoria: Wydarzenia

SPCleanech wziął 17.04.2018 udział w konferencji „Engineering Tomorrow talks – #ETtalks” organizowanej w Muzeum Polin w Warszawie przez duńską firmę Danfoss, Harvard Business Review oraz ICAN Institute. 

Infrastruktura budynków przyszłości nie jest odległa. Budynki i systemy efektywne energetycznie, które nie tylko konsumują energię, ale również mogą ją produkować. Można je budować już dziś, korzystając z wiedzy i doświadczenia najlepszych. Można było się o tym przekonać na konferencji wielkich idei i znakomitych koncepcji.

  • Czy budynki przyszłości będą czuły i odpowiadały?
  • Czy supermarket może stać się wirtualną elektrownią?
  • W jakich biurach będziemy pracowali w 2120 roku?

ale również:

  • Jak zarządzać energią wchodząc na najwyższą górę świata?

To tylko kilka pytań, na które próbowano znaleźć odpowiedzi podczas konferencji #ETtalks.

 PROGRAM

09:30 – 10:00 Rejestracja

10:00 – 10:15 Powitanie. Czym jest Engineering Tomorrow talks?, Adam Jędrzejczak 

10:15 – 10:40 Potencjał efektywności energetycznej w budynkach, Rachel Kyte 

10:40 – 11:05 Czy supermarket może stać się wirtualną elektrownią?, Kjell H. Strøm 

11:05 – 11:30 Opowieść o budowie najwyższego budynku w UE, Stanislav Frnka 

11:30 – 11:55 Futureproof workplace: miejsce pracy gotowe na potrzeby jutra, Katarzyna Zawodna-Bijoch

11:55 – 12:10 QUIZ 

12:10 – 13:15 LUNCH & NETWORKING

13:15 – 13:30 Tajemnica sztucznej inteligencji, Aleksandra Przegalińska 

13:30 – 13:55 Miasta, które czują, Carlo Ratti

13:55 – 14:20 Miasto może być inteligentne, tylko wtedy, kiedy odpowiada na podstawowe potrzeby mieszkańców, 
Waldemar Olbryk 

14:20 – 14:50 Coffee break 

14:50 – 14:55 ENERGIZER

14:55 – 15:20 Konstrukcja wysoka na 8000 metrów, Denis Urubko 

15:20 – 15:45 Scenariusze odległej przyszłości: prognozy dla świata 2068 i dalej, Natalia Hatalska 

15:45 – 16:00 Zakończenie konferencji