South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.

Więcej na temat ICEI Allience

Seminarium: Ekspansja do Wielkiej Brytanii

 |  Kategoria: Wydarzenia

31 stycznia, 2019, SPCleantech uczestniczył w konferencji „Ekspansja do Wielkiej Brytanii: możliwości eksportowe i inwestycyjne dla polskiego biznesu” zorganizowanej przez członka SPCleantech, Capital Business Links i Ambasadę Wielkiej Brytanii w Polsce w hotelu Sheraton w Krakowie.

Eksperckie seminarium biznesowe dedykowane było dla przedsiębiorców zainteresowanych ekspansją do UK.

Wydarzenie miało na celu zaprezentowanie potencjału i atrakcyjności UK dla polskiego biznesu. Co więcej, można było sięi zapoznać również z doświadczeniami polskich inwestorów na Wyspach. Wartością dodaną były eksperckie prelekcje: 

  • Tonyego Hughesa, eksperta brytyjskiego sektora technologicznego, Department for International Trade;
  • Dr Miłosza Grucy, Członka Zarządu Selvita, oraz CEO Selvita UK, polskiej firmy biotechnologicznej z oddziałami w UK oraz US;
  • Zbiegniewa 'Zbig’ Woznowskiego, założyciela oraz CEO, Reality Games, które z powodzeniem od lat rozwija biznes w UK oraz globalnie;
  • Krzysztofa Blusza oraz Jarosława Królewskiego, którzy opowiedzieli o globalnych doświadczeniach Synerise oraz planach ekspansji do UK;

Spotkanie stworzyło możliwość spotkania i dyskusji z topowymi przedsiębiorcami z regionu Małopolski, a także potencjalnymi inwestorami.