SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

„Efektywność energetyczna a jakość powietrza”

 |  Kategoria: Wydarzenia

W dniu 11-12.10.2018, SPCleantech uczestniczył w konferencji „Efektywność energetyczna a jakość powietrza – Małopolska 2018” zorganizowanej przez członka udziałowca SPCleantech, Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej (MCBE)., która służyła wymianie myśli naukowej na podstawie doświadczeń samorządów i przedsiębiorstw dotyczących wpływu efektywności energetycznej na stan powietrza oraz była także szansą na wypracowanie nowych rozwiązań lub na doskonalenie już znanych metod walki o jak najwyższą jakość powietrza, którym oddychamy, ponieważ jakość powietrza jest kluczowym zagadnieniem z punktu widzenia zdrowia i życia człowieka, a problem pojawiających się w nim szkodliwych zanieczyszczeń coraz bardziej nasila się, szczególnie w środowiskach miejskich. 

W znacznej mierze zanieczyszczenie powietrza to efekt nadmiernej energochłonności budynków, w tym spalania złej jakości paliwa na cele ogrzewania pomieszczeń i produkcji ciepłej wody użytkowej. Dlatego też wzajemne powiązanie tych aspektów dało podstawę do organizacji tego wydarzenia. 

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach inicjatywy Miasta Krakowa Krakowskie Konferencje Naukowe 2018. Grupę docelową konferencji byli: naukowcy, przedstawiciele samorządów, przedstawiciele gospodarki – w szczególności wytwórcy i dostawcy energii, deweloperzy, producenci materiałów budowlanych oraz projektanci. 

W pierwszym dniu konferencji dowiedzieliśmy się jak można osiągnąć korzyści współpracując z Politechniką Krakowską, dlaczego warto opracować nowe technologie, co nas czeka w najbliższym czasie w obszarze efektywności energetycznej. W tym dniu zaprezentowany został projekt SPIN – Centra Transferu Wiedzy. Jest to projekt łączący samorząd Małopolski z krakowskimi Uczelniami i przedsiębiorcami Małopolski. Pokazano jak Uczelnie mogą pomóc w opracowaniu nowych innowacyjnych produktów dla gospodarki. 

W drugim dniu konferencji przedstawiono ośrodki naukowo-badawcze, które funkcjonują w Polsce. Chcemy też pokazać Państwu realizacje eksperymentalnych budynków niskoenergetycznych. Co się opłaca? Czy warto zainwestować w pompę ciepła, fotowoltaikę? Na te pytania odpowiedzą nasi eksperci. 

plan konferencji_v5