SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Konferencja Cleantech w Wilnie (LT)

 |  Kategoria: Wydarzenia

16 kwietnia 2019, SPCleantech wziął udział w Konferencji Cleantech w Wilnie (LT) zorganizowanej z inicjatywy Cleantech Cluster Lithuania. Celem wydarzenia było przedstawienie najnowszych innowacji, trendów i wyzwań w branży czystych technologii. Podczas konferencji Janusz Kahl, CEO w SPCleantech zaprezentował klaster i opowiedział o „Skutecznych partnerstwach w Cleantech”.

logo en parasui.png

Wydarzenie zaoferowało szeroki program wraz z wyjątkowymi możliwościami nawiązywania kontaktów także ze światem nauki i zawierania transakcji. Konferencja Cleantech w Wilnie tworzy wyjątkowy etap współpracy z odnoszącymi sukcesy rówieśnikami i decydentami. Uczestnicy konferencji mogli spotkać przedstawicieli korporacji i inwestorów na wysokim szczeblu, przedsiębiorców i start-upów z wielu różnych sektorów i branż.

Specjalnym gościem konferencji był Ron Bloemers. Ron ma ponad 25 lat pełnego doświadczenia i sieć kontaktów w globalnym przemyśle odnawialnych źródeł energii / branży czystych technologii, w szerszym kontekście globalnych rynków energii, od poziomu początkujących startupów czystych technologii do najwyższego szczebla zarządzania dużymi międzynarodowymi korporacjami na globalnych. Ron jest założycielem i partnerem zarządzającym Start-U-up, butikowego, prywatnego, jakościowego akceleratora biznesowego MBA w Amsterdamie. Ron jest odpowiedzialny za sukces początkujących startupów czystych technologii, które trenował / mentorował dla globalnego sukcesu w dwustronnych relacjach coachingu / mentoringu.

Oprócz keynotes, wydarzenie gościło specjalistyczne targi Cleantech prezentujące produkty i usługi związane z czystymi technologiami. Konferencja organizowana była przez Cleantech Cluster Lithuania oraz Agencję Nauki, Innowacji i Technologii.

Agenda:
09:30 AM Registration
10:00 AM Opening
10:00 AM – 4:00 PM Cleantech fair
10:05 AM KEYNOTE: Building a Cleantech business [EN] | Ron Bloemers, Start-U-up
10:45 AM Lietuvos švariųjų technologijų klasterio pristatymas [LT] | Laima Kaušpadienė, 
Saulėtekio slėnio MTP direktorė
11:00 AM Effective partnerships in Cleantech: best practices [EN] | Janusz Kahl, South Poland Cleantech Cluster
11:15 AM Business and Science collaboration in Cleantech [EN] | Mike Goodfellow-Smith, University of Birmingham
11:45 AM Break and networking
12:30 PM Veikla švariųjų technologijų sektoriuje: sėkmės istorijos [LT]
1:30 PM Švariųjų technologijų sektorius: finansavimo galimybės
 [LT]
2:30 PM Free time for networking