SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Konferencja „A guide to success”

 |  Kategoria: Wydarzenia

W dniach 17-18.11.2017 SPCleantech uczestniczył w Polsko-Amerykański Most Innowacji „PAMI 2017: A guide to success”. Była to czwarta edycja ogólnopolskiej konferencji poświęconej promowaniu przedsiębiorczości i innowacyjności oraz współpracy nauki i biznesu. Dwa dni inspirujących prelekcji i 5 ścieżek praktycznych warsztatów z ekspertami z Polski i USA.

DLA KOGO?

Jesteś młodym przedsiębiorcą? Rozwijasz swój startup? Chcesz realizować innowacyjne projekty lub planujesz założenie własnej działalności? A może kończysz studia i zastanawiasz się co dalej?

PRELEGENCI

Gośćmi specjalnymi PAMI 2017 byli praktycy biznesu, konsultanci i mentorzy z USA: Philip Zimbardo, John Spence, David Whitney, Daniel Martin oraz z Polski: prof. Andrzej Blikle, dr hab. Agnieszka WilczyńskaMarek Parzydło. Swoim doświadczeniem podzielili się licznie zaproszeni przedsiębiorcy w tym również, prowadzący konferencje Richard Lucas (TEDx Kazimierz).

WARSZTATY

W drugim dniu PAMI odbyły się praktyczne warsztaty w ramach 5 ścieżek tematycznych do wyboru. Opisy warsztatów znajdują się  tutaj.

SESJE MENTORINGOWE

Dla zarejestrowanych osób dostępne były bezpłatne sesje mentoringowe z ekspertami PAMI. 

MISJA PAMI

Organizatorzy PAMI wierzą, że podstawą każdego biznesu są relacje budowane na wspólnych wartościach. Misją PAMI jest rozwijanie społeczności, która wspiera realizację innowacyjnych pomysłów i promuje ideę inspirującej przedsiębiorczości. Chcą tworzyć przestrzeń do lepszego poznania się i wspierać wymianę doświadczeń między uczestnikami i ekspertami, dzięki czemu młodzi ludzie mogą uczyć się i czerpać wzorce od najlepszych praktyków z Polski i z USA, stając się kreatorami własnej przyszłości i przyszłymi liderami innowacji.

ORGANIZATORZY

Organizatorami PAMI 2017 są Fundacja Laboratorium Innowacji i Kreatywności FLIK, Konsulat Generalny USA w Krakowie oraz Stowarzyszenie Top 500 Innovators. Wydarzenie odbyły się w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

GDZIE I KIEDY?

Krakowski Park Technologiczny, 17-18 listopada 2017.


PROGRAM:

PIĄTEK, 17 listopada 2017:

  • Prelekcje 
  • Sesje mentoringowe z ekspertami
  • Networking
UWAGA: Językiem konferencji jest angielski!
 
SOBOTA, 18 listopada 2017:
  • 9:30 – 12:00: Prelekcje, networking
  • 12:30 – 16:30: Praktyczne warsztaty – 5 ścieżek tematycznych do wyboru – opisy w zakładce Warsztaty