Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Kolejne spotkanie platformy VR, AR i MR

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

18.09.2019 odbyło się w siedzibie SPCleantech kolejne spotkanie w ramach działalności platformy VR, AR i MR. Podczas comiesięcznych spotkań poszczególni członkowie platformy przedstawiają działalność swoich firm. Na początku spotkania Agnieszka z Na Niby Studio przedstawiła działalność firmy wraz z wieloma przykładami przeprowadzonych projektów w tym także dla partnerów zagranicznych. Agnieszka opowiedziała o planach rozwojowych firmy i celach na najbliższe lata. Więcej informacji o Na Niby Studio można znaleźć na https://nanibystudio.pl/en/

Następnie Karolina z SPCleantech przedstawiła plany związane z aplikacją o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) w ramach poddziałania 3.3.1 Promocja gospodarcza Małopolski.

SPCleantech planuje po raz drugi starać się o dofinansowanie na przedsięwzięcia zwiększające aktywność międzynarodową małopolskich MŚP i członków Klastra. Karolina zaprezentowała członkom na co można dostać pieniądze i jakie daje im to możliwości. 

Można ubiegać się o dofinansowanie na organizację zagranicznych misji gospodarczych małopolskich przedsiębiorców, organizację konferencji, targów, kongresów, nawiązywanie kontaktów z partnerami zagranicznymi, wyjazdy na zagraniczne targi branżowe, organizację wydarzeń promujących Małopolskę jako region przyjazny dla podejmowania innowacyjnych inicjatyw, wsparcie komercjalizacji innowacyjnych pomysłów i rozwiązań technologicznych w Małopolsce i na promocję innowacyjności poprzez wzmocnienie współpracy na linii nauka-biznes. Po skończonej prezentacji rozwinęła się ciekawa dyskusja dotycząca aplikacji, a członkowie Klastra przedstawiali swoje pomysły. W załączeniu krótka prezentacja Karoliny.

W dalszej części spotkania rozmawialiśmy o planach na dalsze spotkania platformy VR, AR i MR oraz o organizacji spotkań z gośćmi specjalnymi (guest speakers) i Business Mixerów.

Konrad we współpracy z Łukaszem zobowiązali się do przygotowania ankiety przy pomocy której członkowie klastra będą mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w organizowaniu współpracy i przebiegu spotkań.

Podjęliśmy także decyzje o zapraszaniu interesujących tematycznie dla nas guest speakerów oraz osób mogących przyczynić się do szerszych kontaktów biznesowych członków SPCleantech.

Prezentacja 3.3.1

 

You need to add a widget, row, or prebuilt layout before you’ll see anything here. :)