Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Jak wyprzedzić konkurencję

 |  Kategoria: Wydarzenia

16.09.2015, SPCleantech uczestniczył w konferencji „Jak wyprzedzić konkurencję w wyścigu po dotacje unijne?” zorganizowanej w Krakowie przez BZWBK oraz Fundusz Poręczeń Kredytowych.

Bank Zachodni WBK i Fundusz Poręczeń Kredytowych POLFUND zorganizowały warsztatach w ramach cyklu Akademia Przedsiębiorcy. Tegoroczna edycja poświęcona została zagadnieniom związanym z dotacjami unijnymi w latach 2014-2020.

W nowej perspektywie unijnej na rozwój przedsiębiorczości przeznaczono 17 mld euro. To duża szansa na rozwój sektora MŚP, dlatego podczas Akademii Przedsiębiorcy przedstawiono zmiany w zasadach rozdzielania środków w porównaniu do lat 2007-2013 i praktyczne wskazówki dla firm, jak radzić sobie ze skomplikowanymi procedurami.

Gościem specjalnym spotkania był Kuba Giermaziak, utalentowany kierowca wyścigowy młodego pokolenia, rywalizujący w prestiżowej serii Porsche Supercup, która towarzyszy Grand Prix Formuły 1. Pokazał, jak można przełożyć rywalizację sportową na biznes oraz opowiedział o swoich doświadczeniach w pozyskaniu dotacji unijnych, które wykorzystał przy realizacji własnych projektów biznesowych.

Warsztaty poprowadzaili eksperci z renomowanych firm doradczych specjalizujących się w pozyskiwaniu środków unijnych. To osoby o wieloletnim doświadczeniu w pracy w lokalnych jak i międzynarodowych projektach. Podczas Akademii Przedsiębiorcy podzielili się z uczestnikami praktyczną wiedzą i umiejętnościami, które pomogą w pozyskaniu funduszy unijnych.

W ramach warsztatów eksperci z zakresu funduszy unijnych podpowiedzą:

  • jak wygrać z konkurencją rywalizację o fundusze unijne?
  • w jaki sposób przejść przez gąszcz przepisów i przygotować prawidłowy wniosek o dofinansowanie?
  • jak efektywnie wykorzystać środki unijne i właściwie rozliczyć projekt?

Program warsztatów

9:30 Rejestracja gości, kawa powitalna

9:45 Przywitanie gości

9:55 Nowe zasady przyznawania dotacji unijnych – większe wsparcie dla przedsiębiorców na poziomie regionalnym

10:25 Jak wykorzystać krajowe programy operacyjne w rozwoju firmy? Praktyczne porady?

11:00 Dzięki funduszom unijnym osiągnął sukces. Przykłady projektów realizowanych przy wsparciu UE

11:15 W biznesie tak samo jak w sporcie – rywalizacja i jasno określone cele pozwalają osiągnąć sukces. Gość specjalny Kuba Giermaziak

12:15 Jak bank może wspomóc twoją firmę w wyścigu po dotacje?

12:30 Instrumenty wspierające pozyskanie kapitału.

12:45 Lunch

13:30 Jak przejść przez skomplikowane procedury i uniknąć najczęściej popełnianych błędów podczas składania wniosku o dotacje unijne? Warsztat dotyczący wypełniania wniosku aplikacyjnego

14:45 Panel dyskusyjny

15:00 Zakończenie