SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Innovators Summit – Smart City / Smart Living

 |  Kategoria: Wydarzenia

W dniach 19-20 listopada 2015, Janusz Kahl, Ivar Jossefson i Aleksander Jastrząbek z SPCleantech wzięli udział w Innovators Summit – Smart City / Smart Living, konferencji zorganizowanej w Małopolskim Parku Technologii Informatycznych przez NGO, Change Leaders.

Dwu dniowa konferencja została zorganizowana dla inżynierów, specjalistów IT i przedstawicieli biznesu, którzy pracują nad innowacyjnymi i globalnymi rozwiązaniami. Została poświęcona tematyce technologii Smart City / Smart Living, które są właśnie opracowywane i wdrażane w nowoczesnych miastach, domach i miejscach pracy.

W ciągu 2 dni podczas studiów przypadków, warsztatów, wykładów, dyskusji panelowych oraz Product Hackaton & Open Space dla innowacyjnych pomysłów i rozwiązań na konferencji przedstawiono przegląd najważniejszych istniejących rozwiązań, produktów i technologii, które wprowadzają innowacje do Smart City / Smart Living.

W konferencji wzięło udział ponad 200 osób: inżynierów, specjalistów IT, R & D Dept. Managers, CTOs, inwestorów i przedstawicieli uniwersytetów i lokalnych organizacji samorządowych.