SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

II Polsko-Brytyjskiego Forum Biznesu i Inwestycji

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

Prezes SPCleantech, Janusz Kahl wziął 28.06.2019 udział w II Polsko-Brytyjskim Forum Biznesu i Inwestycji w Warszawie zorganizowanym przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Krajową Izbę Gospodarczą oraz Ambasadę Wielkiej Brytanii.

Celem wydarzenia była wymiana doświadczeń oraz nawiązanie i wzmocnienie współpracy zarówno między przedstawicielami polskiego i brytyjskiego biznesu, think tanków, organizacji pozarządowych, środowiska naukowego, jak również sektora publicznego. Hasłem tegorocznej edycji był „Zielony Wzrost”.

Forum zainaugurowała Minister Przedsiębiorczości i Innowacji, Jadwiga Emilewicz oraz Graham Stuart, minister ds. inwestycji w brytyjskim Ministerstwie Handlu Międzynarodowego (ang. Department for International Trade). W spotkaniu wziął także udział wiceminister środowiska Sławomir Mazurek.

Następnie odbyła się sesja plenarna pn. Clean Growth and Business w którym uczestniczył Janusz Kahl oraz tzw. breakout sessions w formie dyskusji eksperckich, które były poświęcone morskiej energetyce wiatrowej i innym odnawialnym źródłom energii, elektromobilności oraz green finance (w tym zielonym obligacjom i fintech) oraz rozwojowi branży cleantech.

PL-UK BTI Forum