Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Business Mixer w SPCleantech

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech
Biorąc pod uwagę coraz wiekszą grupę naszych Członków oraz Partnerów działających w zakresie inteligentnych-niskoemisyjnych budynków, systemów ich zarządzania oraz ekologicznych materiałów budowlanych SPCleantech zorganizował 15.02.2017 Business Mixer w siedzibie SPCleantech, NordicHouse, ul. św. Anny 5 Krakowie. 
W nowo powstałej platformie „Inteligentne-niskoemisyjne budynki, systemy ich zarządzania oraz ekologiczne materiały budowlane” biorą udział następujący członkowie SPCleantech:
 
APA Group
Bjerg Arkitektur Polska
BLOK Architekci
Capital Business Links
INTECH PK, Politechnika Krakowska
Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego, MCBE
PalettenWerk
 
Podczas spotkania członkowie klastra nawiązali wiele kontaktów, stworzono grupę zarządzającą platformą budownictwa niskoemisyjnego i zaplanowano wspólne projekty. O poszczególnych inicjatywach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie.
 
Inteligentne-niskoemisyjne budynki, systemy ich zarządzania oraz ekologiczne materiały budowlane
 
 
Business Mixer jest nieformalnym spotkaniem networkingowym Członków oraz Parnerów klastra w celu nawiązania bezpośrednich kontaktów, rozpoczęcia wspólnych projektów czy biznesu.

Podczas spotkania biznesowego będzie można:

  • dowiedzieć się o najnowszych inicjatywach i planach SPCleantech
  • przedstawić swoją firmę, organizację czy instytucję (informacje o produktach, projektach lub usługach)
  • rozpoczęć networking z korzyścią dla siebie i swoich partnerów
  • nawiązać nowe kontakty, a także zapoczątkować nowe biznesy
Proszę o zarezerwowanie terminu spotkania i uczestnictwa w nim.
Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość wymiany wizytówek, materiałów promocyjnych, broszur itp.
 

Inteligentny budynek to taki, który: 

• Zapewnia wydajne i efektywne kosztowo środowisko budowlane poprzez optymalizację czterech podstawowych elementów – struktury, systemów, usług i zarządzania – i wzajemnych powiązań między nimi:  Koncentrując się na korzyściach właścicieli i przez nich pożądanego środowiska wewnętrznego

• Maksymalizuje konfort życia jego mieszkańców: Koncentrując się na korzyściach użytkowników i tworzeniu pożądanego środowiska wewnętrznego dla mieszkańców 

• Pozwala na skuteczne zarządzanie zasobami przy minimalnych kosztach życia: Koncentrując się na korzyściach zarządców i gospodarczym oraz środowiskowym znaczeniu tworzenia pożądanego środowiska wewnętrznego  

W związku z tym: 

• środowisko budowlane powinno być produktywne, bezpieczne, zdrowe; termicznie, dźwiękowo i wizualnie wygodne

• budynek ma potencjał, by służyć przyszłym pokoleniom: zrównoważonemu rozwojowi, lub posiada zdolności adaptacyjne w całym cyklu życia budynku i chroni grunt i zasoby środowiskowe

• aspekt finansowy: budynek może być zbudowany przy poniesieniu ograniczonych kosztów przy jednoczesnym zachowaniu wartości rynkowej