Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Aplikacja do ERASMUS+

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

SPCleantech aplikuje wraz z Cleantech Bulgaria Foundation, Coventry, UK, Inovamals, Portugalia i META Group, Włochy do ERASMUS+ o finansowanie wspólnego projektu promującego współpracę w zakresie innowacji i wymiany dobrych praktyk i przedsiębiorczości, edukacji i przedsiębiorczości społecznej wśród młodych ludzi: „Innovation driven young start-ups (IDYSs) „.

Konsorcjum wspólnie ustaliło, że ​​możemy pomóc młodym ludziom w zwiększaniu innowacyjności poprzez stworzenie ustrukturyzowanego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i wspólnie opracowanego innowacyjnego podejścia opartego na wiedzy i odpowiadającego potrzebom przyszłych i aktywnych przedsiębiorców, zarówno z gospodarek opartych na zasobach, jak Bułgaria i Polska, oraz innowacyjnych jak Wielka Brytania, Portugalia i Włochy – aby uzyskać wiedzę i umiejętność uczenia się przez:

  • wspieranie kreatywności i kultury przedsiębiorczości wśród młodzieży oraz pomaganie im stopniowo rozwijać udane innowacyjne firmy rozpoczynające działalność w regionie poprzez rozwijanie i stosowanie wspólnie nowych usług bezpośrednich i podejścia internetowego;
  • budowanie silnych powiązań w sieci partnerów oraz zapewnienie trenerom i mentorom odpowiednich narzędzi innowacyjnych zapewniających jakość i terminowe wsparcie młodych przedsiębiorców.

Partnerzy projektu IDYS zrealizują następujące działania w celu zwiększenia zdolności innowacyjnych Europy i ułatwiania korzystania z internetowych usług wsparcia:

1. Rozwój metodologii i narzędzi służących rozwojowi i weryfikacji podejść biznesowych potrzebnych do pomyślnego rozpoczęcia działalności start-upowej i wyjścia (transfery biznesowe) – kursy „Klucze do sukcesu” (R & I zasoby), w tym:

• Kreatywność i ukierunkowane na użytkownika innowacje
• Podstawy praw własności intelektualnej
• Konfigurowalne strategie finansowania – w tym pozyskiwanie funduszy, finansowanie dla początkujących, zamykanie transakcji itp.
• Szybkie prototypowanie i walidacja (szybkie pętle zwrotne i szybkie testy)
• Ultimate Marketing dla początkujących – marketing cyfrowy, EOS, Branding, trakcja

2. Rozwój systemu e-kształcenia z interaktywnymi narzędziami dla wirtualnych usług dla młodych przedsiębiorców
3. Usługi mentoringu i nadzoru dla eko-systemu R & I i start-upowego

Projekt potrwa 24 miesiące.