Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

3. edycja Carbon Footprint Summit

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

7 i 8 października 2022 członek SPCleantech, Carbon Footprint Foundation organizuje w Hali Cracovia w Krakowie 3. edycję Carbon Footprint Summit  Tematem tegorocznego wydarzenia, którego partnerem jest SPCleantech jest zrównoważony rozwój i odpowiedzialny biznes.

Na uczestników czekają: część konferencyjna, wystawiennicza i warsztatowa. W programie wydarzenia, którego organizatorem jest Carbon Footprint Foundation, znalazły się m.in. Międzynarodowa Konferencja z obszaru ESG (środowisko, społeczna odpowiedzialność biznesu oraz ład korporacyjny), prezentacja firm w obszarze zrównoważonego rozwoju, Targi Pracy Fair Job Fairs, Hackathon EcoTech, a także dwie premiery: autorskiego znaku towarowego dla produktów i usług – Carbon Footprint Approved oraz Raportu Fundacji.

Oferta Carbon Footprint Summit skierowana jest do przedstawicieli odpowiedzialnego biznesu: kadry zarządzającej, specjalistów ds.CSR, HR, PR, marketingu; przedstawicieli organizacji NGO, dziennikarzy i osób pracujących w mediach, przedstawicieli administracji publicznej, studentów oraz wszystkich zainteresowanych działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Dla osób chcących poznać najnowsze trendy w zakresie ESG przygotowano część konferencyjną i trzy bloki tematyczne: #FACTS, #TECH i #IDEA. Wsparcie merytoryczne konferencji zapewnią eksperci ze świata biznesu, nauki i mediów oraz przedstawiciele partnerów 3. edycji Carbon Footprint Summit:: Columbus Energy, Saule Research Institute, Fakro i AMS.

Część konferencyjną rozpocznie premiera Raportu Carbon Footprint Foundation pt.: “Co Polki i Polacy wiedzą o śladzie węglowym”, prezentującego wyniki rocznych badań na temat świadomości społeczeństwa w zakresie śladu węglowego oraz ESG. Później odbędą się prelekcje ekspertów oraz interdyscyplinarne panele dyskusyjne w następujących tematach:

  1. “Zielona ekonomia czyli ESG w biznesie”,
  2. “Od technologii do ekonomii”, niezależność energetyczna przedsiębiorstw, bezpieczeństwo, zmiany legislacyjne
  3. “Organizacja w równowadze – dobrostan pracowniczy i klimatyczny, personal branding.

Portal “Świat OZE”, patron medialny 3. edycji Carbon Footprint Summit 2022 jest pomysłodawcą panelu dla dziennikarzy pt. “Jak mówić o zmianach klimatu w mediach? Rola dziennikarzy w dyskusji o problemach środowiskowych i klimatycznych”, który odbędzie się na zakończenie konferencji.

Równolegle, będzie można uczestniczyć w warsztatach ESG dla biznesu, w tym z analizy śladu węglowego. Zostanie zaprezentowane autorskie narzędzie Carbon Footprint Foundation do liczenia emisji – kalkulator śladu węglowego. Konferencję zakończy wręczenie statuetek w konkursie Carbon Footprint Summit Awards 2022 w 5 kategoriach: Innowacja Technologiczna, Promotor Nauki i Wiedzy, Eco Influencer Roku, Zielona Gmina oraz Odpowiedzialny Pracodawca.

 8 października 2022, w sobotę, organizatorzy we współpracy m.in. z Miastem Kraków, IOŚ-PIB, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, portalem CSR Info, Fundacją Kraków Miasto Startupów, Krakowskim Parkiem Technologicznym, portalem NGO, inicjatywą Rodzice dla Klimatu, Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie, Roślinnie Jemy czy Food Fakty; przygotowali specjalnie zorganizowane STREFY: warsztatową, autorską, dobrostanu, dzieci, ucznia (gra miejska), elektromobilności, slow fashion i inne.

Drugi dzień zamknie koncert zrealizowany w ramach projektu Carbon Footprint Foundation dla branży muzycznej i kreatywnej – “Zielona Partytura”, którego Ambasadorką jest Misia Furtak – kompozytorka, autorka, wokalistka i basistka, a producentką Ula Nowak – dziennikarka i producentka muzyczna..

Hasłem przewodnim  3. edycji Carbon Footprint Summit  jest RÓWNOWAGA.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wydarzenie odbędzie się w piątek i sobotę 7 i 8 października 2022 roku w Hali Cracovia w Krakowie, w godz. 9:00-17:00. Wstęp oraz udział, za wyłączeniem warsztatów ESG i STREFY Dobrostanu, są bezpłatne. Zapisy na wydarzenie poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej wydarzenia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.carbonfootprintsummit.com.

W sprawach zw. z komunikacją wydarzenia, zapraszam do kontaktu:

Agnieszka Tomasik-Świderska
Koordynatorka ds. Komunikacji
a.tomasik@carbonfootprintfoundation.com
tel: 695 888 090