South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech ma ogromną przyjemność poinformować, że nasza aplikacja, złożona 26 lutego 2020 roku do programu
UE Erasmus + Knowledge Alliance, została wybrana do dofinansowania z UE.
Nasza propozycja otrzymała 82/100 punktów i została wybrana spośród 216 kwalifikujących się wniosków (łącznie 30 wybranych). To naprawdę dobry wynik!

Czas trwania projektu to 01.01.2021 - 31.12.2023. Musimy teraz trzymać kciuki, aby okoliczności pozwoliły nam wszystkim spotkać się osobiście w Lipsku na spotkaniu inauguracyjnym w styczniu.

Tytuł projektu to

“IMPACT / Building values-based innovation cultures for sustainable business impact” 

z wizją przewidywania przyszłości nauczania i szkolenia w zakresie kreatywności, innowacji i przedsiębiorczości.

Więcej informacji na: ERASMUS+ Knowledge Alliance

2. spotkanie z cyklu GALAKTYKA BIM

 |  Kategoria: Wydarzenia

W piątek, 11.09.2020 South Poland Cleantech Cluster zorganizował we współpracy z członkiem klastra Grupa4BIM drugi hybrydowy (online i offline) webinar z cyklu spotkań GALAKTYKA BIM. Są to spotkania transmitowane on-line w formie porannego networkingu dla projektantów, producentów, wykonawców i inwestorów dotyczące tematyki BIM‍ (Building Information Modeling). Szkolenia odbywają się w siedzibie SPCleantech w Krakowie.

Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w piątkowej Galaktyce BIM!🚀

Podczas wydarzenia poruszyliśmy kwestie które wymagają omówienia podczas pierwszego spotkania koordynacyjnego w procesie Planowania realizacji inwestycji z użyciem BIM.
Dla osób które zainteresował temat polecamy pełne szkolenie „Planowanie realizacji inwestycji w BIM”. Szczegóły na stronie: https://g4bim.pl/planowanie-realizacji-inwestycji-w-bim

.
Wideo z wydarzenia jak i polska wersja szablonu Planu Wykonania BIM (BEP), są dostępne na stronie: https://www.plannerly.com/zarzadzanie-bim/?utm_source=p5fd8

GALAKTYKA BIM poszerza horyzonty polskiej branży budowlanej w zakresie metodyki Building Information Modeling. Zapraszamy na spotkania wszystkich entuzjastów, oraz tych dla których BIM to jeszcze nieznana część wszechświata.

Spotkanie to bardziej szczegółowo dotknęło zagadnienia Planowania realizacji BIM, przygotowania i udoskonalania dokumentu BIM Execution Plan.
 
Zarządzanie BIM może być proste! Zarządzanie projektem BIM wcale nie musi być trudną i żmudną pracą. W zarządzaniu BIM ważne jest, aby dostarczać właściwy BIM, we właściwym czasie, przez właściwych ludzi i z właściwych powodów. Odpowiednia organizacja pracy pomaga zespołom usprawnić komunikację i minimalizować straty. Dowiesz się jak uprościć zarządzanie projektami poprzez konsolidację standardów BIM, wymagań, wyznaczania i śledzenia zakresu zadań, harmonogramu i zgodności z BIM. 

Agenda spotkania:

  1. Dlaczego potrzebujemy Planu wykonania BIM?
  2. Co zawrzeć w BEP
  3. Jak zaangażować swój zespół
  4. Jak uzyskać porozumienie
  5. Jak stale ulepszać BEP
Zapraszamy do zapisów:
– na wydarzenie stacjonarne: https://wstep-do-planowania-bim.konfeo.com/pl/groups