SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Konferencja „Termomodernizacja i renowacja budynków”

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech
13.11.2024, South Poland Cleantech Cluster non-profit zorganizował we współpracy z członkiem SPCleantech, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski konferencję na AGH, Kraków, w ramach 5. spotkania Małopolskiego Forum Współpracy „Termomodernizacja i renowacja budynków – Wyzwania procesów termomodernizacji i renowacji budynków w świetle wchodzących w życie nowych dyrektyw”. Konferencja zorganizowana jako jedno z wydarzeń w ramach unijnego projektu Interreg Baltic Sea Region, RenoWave miała miejsce w lokalach innego członka udziałowca w SPCleantech, Akademia Górniczo-Hutnicza, Centrum Energetyki w Krakowie. 
 
 
 
Zaprosiliśmy na konferencję, podczas której skupiliśmy się na istotnych zmianach legislacyjnych proponowanych przez Komisję Europejską oraz ich wpływie na procesy podnoszenia efektywności energetycznej budynków poprzez ich termomodernizację i renowację w naszym kraju. W szczególności przyjrzeliśmy się zaktualizowanym dyrektywom: EED (Energy Efficiency Directive), REDII (Renewable Energy Directive), ETS2 (Emissions Trading System), a zwłaszcza dyrektywie “budynkowej” EPBD (Energy Performance of Buildings Directive).
 
 
W miarę jak Europa dąży do zwiększenia efektywności energetycznej i redukcji emisji, istotne jest, abyśmy zrozumieli, jak te zmiany wpłyną na termomodernizację i renowację różnych typów budynków. Skoncentrujemy się na domach jednorodzinnych, budynkach wielomieszkaniowych oraz obiektach użyteczności publicznej, w tym zabytkach. Uczestnicy będą mieli okazję zyskać wiedzę na temat praktycznych aspektów implementacji tych dyrektyw oraz wyzwań, które mogą się z nimi wiązać.
 
 
Podczas konferencji zaproszeni eksperci podzielili się swoimi doświadczeniami oraz najlepszymi praktykami, które mogą pomóc w adaptacji do nadchodzących zmian. Zastanowiliśmy się także, na ile właściciele domów jednorodzinnych, zarządcy budynków wielomieszkaniowych oraz samorządy gminne są gotowi na te zmiany i jakie kroki można podjąć, aby skutecznie wdrożyć nowe regulacje w praktyce.
 
Była to doskonała okazja do wymiany myśli oraz nawiązania wartościowych kontaktów w gronie specjalistów z branży. 
 

„Zadanie jest realizowane w ramach projektu RenoWave. One-Stop-Shop extended model to increase the multi-apartment building stock renovation in the BSR. Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (ERDF) w ramach Programu Interreg Baltic Sea Region.”